2012. szeptember 18., kedd

Szezonkezdet!

Győr idegenben:
Első utunk Győr városába vezetett, ami az elmúlt években sok izgalmat rejtett magában így fokozottabb készülődés előzte meg a túrát. Egy mikróval és két autóval vágtunk neki a csoport első nb2es fellépésére. Mérkőzés előtt egy órával érkeztünk meg, körbe néztünk , majd a stadion mellett egy büfében iszogattunk a meccs kezdetéig. Természetesen sikerült a szomszédból is elkésnünk, 5 perccel később érkeztünk a „ stadionba”. Szurkolásunkról sok jót nem lehet elmondani, első félidőben elszurkolgatunk, második félidőben már csak az eseményekre reagáltunk. Meccsről nem érdemes sok szót pazarolni, nagyon gyengén kezdtünk. Első félidőben két kihagyott 11-es , második félidő elején egyből hátrányba kerültünk , amit később megdupláztak a Győriek. Csapat becsületére legyen mondva,két gólos hátrányból sikerült egyenlíteni. Hazai oldalon semmi, pár meg figyelő nézett csak ki.

Gyirmót itthon:
Második fordulóba az nb2 favoritját fogadtuk, mérkőzés a DunaTv-nek köszönhetően lehetetlen időpontban rendezték meg, délután háromkor. Ettől függetlenül stadionban 2000 néző foglalt helyett ebből 70 fő a kapu mögött. Folyamatos hangos szurkolás volt, végre azt láthattuk a pályán amit már évek óta szeretnénk, fiatal , zalai kötődésű játékosok akik hajtanak, küzdenek a pályán. Végig mi uraltuk a játékot, sajnos egy buta kiállítás miatt egy félidőt hátrányban kellett végig játszani, így a félidőben megszerzett előnyt nem tudtuk tartani. Így a második fordulót követően két ponttal álltunk.

Ajka idegenben:
Ajka közelsége ( 80 km ) és kiváló vonatközlekedés miatt , vonatos túra mellett döntött a csoport. Vonat sok ember kedvét meghozta a túrához, így közel 40 fővel indultunk el Egerszegről. Az út nagyon jó hangulatban telt, mindenki bizakodó volt végre ma kijön a lépés több góllal nyerünk. Vasútállomás és a „stadion” közötti távot gyorsan megtettük. Stadionnál már nagyon sok ismerős arccal találkoztunk. Ahogy várható volt, meg is töltöttük az ajkai vendégszektort, ennek megfelelően kezdtünk bele a szurkolásba. Első hideg zuhany a 10. percben ért minket egy szöglet után teljesen tisztán fejelhetett az ajkai támadó, aminek vége gól lett. Továbbiakban se azt láttuk ami elvárható lett volna, erre még rájött a bíró hármas szerencsétlenkedése is. A meccset így többször is meg kellett szakítani, a 78. percben újabb gól született mi után többen bementek a pályára, a játékvezető le is fújta a mérkőzést. 25 perces kényszer szünet után folytatódott a játék, amin mi már nem vettünk részt. SZÉGYEN!

Szigetszentmiklós itthon:
Az ajkai fiaskó után SZTK csapatát fogadtunk szombat 6 órakor. Nézőszám a várhatóan alakult 2000 néző volt kíváncsi a csapatra, kapu mögött kicsit csökkent a létszám, ezektől függetlenül folyamatos, de sajnos változó hangerővel buzdítottuk a csapatot. Pályán a csapat hajtott, ment előre minek meg is lett az eredménye, hiszen megszületett az első győzelem az nb2-ben. Nem mehetünk el szó nélkül a bíráskodás mellett, ami botrányos sikerült megint és sikerült fel paprikázni az utolsó 20 perce a hangulatot a leláton.

Tatabánya idegenben: A gyengére sikerült rajt és a távolságnak köszönhetően kicsit csökkent a brigád utazó kedve, 3 autóval indultunk neki bányász városnak. Az úton semmi érdemleges nem történt, pár perces késéssel érkeztünk be a stadionban, eredményjelzőn már 1:0-s eredményt állt amit pár perccel később meg is duplázott a hazai csapat, eredmény rá is nyomta a bélyegét a szurkolásra. Csapatunk próbálkozott, de elől és hátul is nagyon gyengék voltunk a sok eltiltás és sérülés miatt, egy gólra azért futotta erejükből, de így is simán vereség lett. Hazai oldalon TU drapi mögött egy 20-25 fős társaság állt, szurkolni nem szurkoltak inkább csak csendben szemlélték ők is a mérkőzést.

Számunkra ez volt az első 5 forduló az NB2-ben. Sajnos gyengén kezdtünk a szezont, feljutási álmaink egyelőre nem lehetnek, sőt kaparhatunk a bent maradásért, ha így folytatjuk tovább. Ilyen teljesítmény mellett fordulóról – fordulóra nehezebb lesz felpörgetni a társaságot..